s.c.i.t

science of computer and infomation technology

s.c.i.t

science of computer and infomation technology

s.c.i.t
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی

نوجوانان آمریکایی اطلاعات بیشتری از خود را نسبت به دیگر شهروندان این کشور روی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند ، اما این افراد حواسشان بیشتر به مراحل حفظ حریم شخصی خود است.

به گزارش آی تی اس ان (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات) ،۹۱ درصد افرادی که مورد بررسی در این تحقیق قرار گرفتند، عکسی از خودشون را فیسبوک گذاشته‌اند. این مقدار در سال ۲۰۰۶ ۷۹ درصد بود، ۷۱ درصد آنها شهر و کشور محل سکونت خود را وارد شبکه‌های اجتماعی کرده‌اند و ۵۳ درصد افراد پست الکترونیکی خود را هم در شبکه‌های اجتماعی درج کرده‌اند.

این تحقیق اما نشان داده که از میان افرادی که ۱۲ تا ۱۷ سال دارند، ۶۰ درصد افرادی که کاربر فیس‌بوک هستند پروفایل خود را خصوصی تعریف کرده‌اند و دسترسی دیگران را به اطلاعات خود محدود کرده‌اند.

همچنین ۵۶ درصد افراد گفته‌اند تنظیم سطوح دسترسی در فیس‌بوک برایشان در مجموع مشکل نبوده است، اما در این میان تنها ۹ درصد افراد در این زمینه دچار دغدغه و نگرانی جدی بوده‌اند.

این موارد در بین کاربران ایرانی نیز به چشم میخورد که بایستی بیشتر به حریم خصوصی خود توجه داشته باشند.

نظرات  (۱)

 • علیرضا علی اکبری
 • سلام سایت خوبی دارید  آماده تبادل لینک هستیم اطلاع بدید.یاعلی

  در ضمن با آهنگی فوق العاده زیبابه نام گله از گرگ ها از حامد زمانی بروزیم.
  پاسخ:
  سلام خدمت شما
  ممنون از لطفی که بمن دارید
  من دوست دارم شما را در پیوند هایم بگذارم
  اگر مالید ادرس بنده را بگذارید
  خیلی خیلی ممنون از شما
  با احترام
  امیرمحمد یوسفی
  مالک سایت