s.c.i.t

science of computer and infomation technology

s.c.i.t

science of computer and infomation technology

s.c.i.t
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی

فرض نمایید در حال انجام یکسری کار با کامپیوتر یا لپ تاپ خود هستید و شما مجبور خواهید شد که دست از کامپیوتر خود کشیده و سراغ تلفن تان بروید.شاید شما اطلاع نداشته باشید که در ویندوز 7 می‌توانید به جای این کار با کامپیوترتان به تلفن‌ها پاسخ دهید! برای این کار شما به کامپیوتری احتیاج دارید که حاوی بلوتوث باشد.همچنین شما برای صحبت کردن با طرف مقابلتان دیگر احتیاج به هندسفری ندارید بلکه می توانید به جای Handsfree  از میکروفون و اسپیکر کامپیوترتان استفاده نمایید که کار میکروفون, پخش کردن صدای شما برای طرف مقابل و کار اسپیکر, پخش کردن صدای طرف مقابل برای شما می باشد.

نکته جالب دیگری که وجود دارد این است که شما بدون اینکه دست به کامپیوترتان ببرید حتی می توانید ده ها متر دورتر از کامپیوترتان شوید و به مکالمه خود ادامه دهید بدون اینکه قطع شود.

برای انجام این ترفند جالب به صورت زیر عمل نمایید:

ابتدا در ویندوز خود بلوتوث موبایل و کامپیورتان را فعال کنید.سپس در قسمت Run ویندوز عبارت Bluetooth را تایپ کنید و انرا اجرا کنید.اکنون بر روی گزینه Add Device کلیک کنید و منتظر شوید که بلوتوث کامپیوتر شما, بلوتوث موبایل تان را پیدا کند.سپس مراحل اجرای بلوتوث را طی کرده و پیغام هایی که برای اتصال بلوتوث کامپیوتر و موبایل تان هست را تایید کنید.اکنون میشه گفت که کارها به پایان رسید.

حالا نوبت ان رسیده که به بررسی گزینه های موجود در صفحه ی جدیدی که به بلوتوث تان ربط دارد,بپردازیم:

1. با انتخاب گزینه Connect می توانید از GPRS روی گوشی تان بر روی کامپیوتر بهره ببرید.شاید این قسمت برای ان دسته از کسانی که لپ تاپ دارند مناسب تر باشد زیرا با این قسمت شما می توانید حتی در سفر از اینترنت استفاده کنید.

2. با انتخاب گزینه Call, شما می توانید شماره مورد نظرتان را گرفته و سپس این دکمه را انتخاب کنید.

3. اگر دوست دارید که صدای تلفن همراه تان از طریق کامپیوتر شنیده شود پس می توانید گزینه سوم را انتخاب کنید.

4. برای اینکه اسپیکر و میکروفون کامپیوترتان به هندسفری گوشی تان تبدیل شود, می توانید گزینه اخر را انتخاب کنید که با انتخاب این گزینه به صورت خودکار بعد از اولین زنگ به موبایل, شما می توانید با کامپیوترتان از طریق اسپیکر و میکروفون صحبت کنید.

5. در اخر هم اینکه در بخش پایینی این پنجره می توانید به تنظیمات و اطلاعات گوشی تان دسترسی داشته باشید.به طور مثال از اطلاعات گوشی تان پشتیبان بگیرید یا فایلی را به موبایل تان بفرستید.

  • امیر محمد یوسفی