s.c.i.t

science of computer and infomation technology

s.c.i.t

science of computer and infomation technology

s.c.i.t
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی

شرکت نوکیا انتظار دارد تا دقیقا چهار روز دیگر، مایکروسافت کنترل کلی قسمت‌های مرتبط با تولید دستگاه‌های این شرکت را برعهده بگیرد.قرارداد 7.2 میلیارد دلاری در سپتامبر سال گذشته منعقد شد و برطبق آن، نوکیا کلیه دستگاه‌ها و سرویس‌های بخش یادشده را به مایکروسافت واگذار خواهد کرد.


با توجه به شرایط بازار، هر دو شرکت قصد دارند قرارداد خود را تا حدامکان نهایی کنند. این قرارداد به مایکروسافت کمک خواهد کرد تا بتواند ابداع و سازگاری با بازار برای ویندوزفون را تاحد امکان گسترش دهد.

مایکروسافت موافقت کرده تا Nokia.Com و دیگر سایت‌های مرتبط با این شرکت را حداقل برای یک‌سال مدیریت کند. شرایط قرارداد نیز در بعضی قسمت‌ها تغییر کرده و به عنوان مثال، شرکت کره‌ای که پیش‌ از این در قرارداد خریدش قیدشده بود، دیگر توسط مایکروسافت خریداری نخواهد شد.

تاچند روز دیگر، مایکروسافت تحت راهنمایی مدیرعامل جدید خود، ساتیا نادلا توان خود را برای تولید پرچمداران جدید به کار خواهد بست و مستقل از نوکیا به تولید گوشی‌هایی با طراحی جدید خواهد پرداخت.

ویندوزفون 8.1 بهبودهای زیادی را شاهد بوده و اکنون زمان آن است تا مایکروسافت برای نمایش قابلیت‌های این سیستم‌عامل دست به تولید دستگاهی هوشمند بزند.

  • امیر محمد یوسفی