s.c.i.t

science of computer and infomation technology

s.c.i.t

science of computer and infomation technology

s.c.i.t
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی

Seagate-6tb-hdd

اگر از تک قطبی بودن بازار دیسک‌های سخت شش ترابایتی شرکت وسترن دیجیتال خسته شده‌اید باید بدانید که غول دیگر بازار دیسک سخت، یعنی سیگیت نیز به تازگی به باشگاه شش ترابایتی ها پیوسته و با تولید این دیسک سخت، لقب سریع‌ترین هارد دیسک دنیا را برای این دیسک به ارمغان آورده است.


بر خلاف همتای ساخت وسترنش، این دیسک سخت از فناوری ضبط داده ها به صورت عمودی استفاده می‌کند. گفتنیست این فناوری چند سالیست برای دستیابی به ظرفیت‌های بالاتر در دیسک‌های سخت به کار گرفته شده است.

خانم "باربارا کریگ" یکی از مدیران بازاریابی شرکت سیگیت در باره این هارد دیسک گفته: "ما برای تولید این دیسک سخت مجبور نبودیم از هلیم استفاده کنیم، این دیسک 25 درصد سریع‌تر از دیسک‌های مشابهی است که از هلیم استفاده می‌کنند" در ادامه وی افزود: "مطمئن باشید زمانی که به فناوری استفاده از هلیم نیاز باشد از آن استفاده خواهیم کرد".

لازم به ذکر است که استفاده از گاز هلیم در فضای داخل دیسک‌های سخت امکان نزدیک کردن صفحات دیسکی داخل هارد را فراهم می‌کند و در نتیجه شما می‌توانید تعداد صفحات دیسک بیشتری را در یک هارد دیسک قرار دهید تا به ظرفیت بیشتری دست پیدا کنید.

بنا به گفته سیگیت این دیسک در دو نوع یکی با درگاه SAS با پهنای باند 12 گیگابایت بر ثانیه و دیگری SATA با پهنای باند 6 گیگابایت بر ثانیه عرضه خواهد شد. این دیسک که توانایی کارکرد بدون توقف را داراست، به صورت میانگین می‌تواند سالانه 550 ترابایت جابجایی داده را تحمل نماید.هرچند قیمت رسمی این محصول هنوز از سوی سیگیت اعلام نشده است، اما هم اکنون می‌توانید با قیمتی معادل 600 دلار این دیسک سخت را تهیه نمایید.

  • امیر محمد یوسفی